Поліграф Stoelting CPSpro

Професійне обладнання для психофізіологічної детекції брехні
Опубліковано 20 січня 2015 р.

Під час проведення випробувань ми використовуємо професійний поліграф виробництва Stoelting Co. Компанія Столтінг, яку було засновано 1886 року в Чікаґо, має найбільший у світі досвід виробництва поліграфів. Аналогові й комп'ютеризовані поліграфи Stoelting цінуються професіоналами по всьому світу. Австралія, Болгарія, Угорщина, Венесуела, Грузія, Канада, Колумбія, Корея, Мексика, Панама, Перу, Південно-Африканська Республіка, Румунія, США, Таїланд, Тайвань, Туреччина, Україна - це лише деякі з країн, в яких використовують обладнання Stoelting Co.

Stoelting CPSpro
Поліграф Stoelting CPSpro

Поліграф CPSpro є спільною розробкою Stoelting Co. та Scientific Assessment Technologies, Inc. (Солт-Лейк-Сіті, Юта). Компанія Stoelting презентувала на ринку перший аналоговий поліграф в 30-х роках минулого сторіччя. Дослідники з університету Юти створили перші алгоритми комп'ютеризованої обробки результатів тестування в 80-х. Цей союз вчених і конструкторів донині залишається на крок попереду, розвиваючи інструменти та аналітичні методи для поліграфних систем. CPSpro надає користувачеві набір інструментів, необхідних для проведення випробувань на поліграфі, оцінки результатів і підготовки звітів.

Характеристики CPSpro

 • аналого-цифровий перетворювач розрядністю 24 біти;
 • підключення USB 2.0, не вимагає установки драйверів;
 • реєстрація до 13 каналів;
 • входи і роз'єми LEMO і Luer-Lok за стандартами медичного обладнання;
 • класична механіка або електронні датчики дихання Pneumotrace II;
 • реєстрація ЕАШ за методом Тарханова або за методом Фере;
 • кардіографи підтримують тиск до 200 мм рт. ст.;
 • оновлення вбудованої мікропрограми ("прошивка") через CPSproFusion або CPSlegacy;
 • поліграф відповідає стандартам ASTM, або перевершує їх;
 • два пакети ПЗ - для сучасних комп'ютерів і для машин з обмеженими апаратними ресурсами;
 • багатомовний інтерфейс (англійська, іврит, іспанська, корейська, ін.).
Stoelting CPSpro Stoelting CPS II Lafayette LX4000 Lafayette LX5000 Axciton USB Box Limestone Paragon Диана-04 Эпос 10 Риф
Канали Всього: 8+1+1 7+1 5+2 6+2 4+4 7+2 6+1 5+0+1 6+1+1
Електрична активність шкіри (методом Фере) провідність шкіри + + + + + + + + +
опір шкіри + - + + + -

-

-

-

Електрична активність шкіри (методом Тарханова) електричний потенціал
шкіри
+ + -
- - - - - -
Кардіоваскулярна активність плечова манжета + + + + + + + + +
пальцева манжета + -
+ + - +
-
- -
фотоплетизмограф + + + + - +
+ + +
Торакальне дихання пневматичні сенсори + - + + + + - - -
п'єзоелектричні сенсори + - - - - - + + +
Абдомінальне дихання пневматичні сенсори + - + + + + - - -
п'єзоелектричні сенсори + -
- - - - + + +
М'язова активність + + + + + + + + +
Голос + + - - - - +
+ +
Додаткових 2 1 2 2 4 2 1 - 1
Цифрових виходів
8 - -
- - - - - -
Цифрових входів
8 1 - - - - - - -
Аналого-цифровий перетворювач, біт, max 24 24 18 24 16 24 12 8 8
Частота запису, Гц
60 60 30 30 25 25 20 23 50
Підключення до ПК USB USB UART UART UART USB RS232
Країна-виробник США США США США США Канада РФ РФ РФ

* Не виключено, що на сьогодні деякі характеристики можуть відрізнятися від вказаних, або бути змінені виробником без сповіщення.


Програмне забезпечення CPSlegacy і Fusion

Поліграф Stoelting CPSpro може працювати під управлінням двох пакетів програмного забезпечення - CPSlegacy та Fusion. Оригінальну версію програмного забезпечення для поліграфа CPS II було розроблено на початку 1990-х. Сьогодні це ПЗ має статус "legacy" та призначене для інсталяції лише на пристроях із застарілою конфігурацією під управлінням Microsoft Windows 98/NT/2000/ME/XP. Також може використовуватися на ПК під управлінням Windows Vista та Windows 7. CPSlegacy гарантує стабільне використання всіх функцій поліграфів Столтінг CPS II та CPSpro, водночас пред'являє мінімальні вимоги до конфігурації ПК, може працювати без інсталяції .NET Framework. Коли CPSpro працює у поєднанні з потужними ноутбуками, можливості системи розкриваються у сучасному програмному забезпеченні - Fusion.

Stoelting CPSpro Fusion UI 1 Stoelting CPSpro Fusion UI 2

Автоматичне масштабування та позиціювання каналів на екрані забезпечує оптимальний перегляд поліграми. Є можливість увімкнути або вимкнути окремі канали під час випробування, відтворення або друку поліграми. Для порівняння окремих пред'явлень, на екран може бути виведено довільну кількість поліграм. Виділення артефактів з фізіологічних сигналів та загальне редагування здійснюється за допомогою миші. Комп'ютерна оцінка реакцій полегшує процес присвоєння балів кожній групі показників та звільняє користувача від необхідності ручного вимірювання. Користувач може залишати текстові коментарі до поліграми у вигляді клейкої примітки. Ці примітки можна додавати, редагувати й видаляти під час тесту, або після його завершення.

Stoelting CPSpro Fusion UI 6 Stoelting CPSpro Fusion UI 5

Редактор персональних даних Fusion дозволяє зберегти у файлі поліграфу сукупність відомостей про тестовану особу: ім’я, прізвище, вік, стать, рівень освіти, громадянство, національність, відомості про фізичній і психічний стан, досвід попередніх випробувань на поліграфі, а також додаткові поля за бажанням користувача. Редактор персональних даних також дає можливість додавання до профілю тестованої особи вкладених файлів та зображення, що ідентифікує (за допомогою камери або з архіву). Архівні матеріали випробувань, які було згенеровано у CPSlegacy, або на поліграфах Lafayette та Limestone, можуть бути імпортовані у Fusion та відтворені, за умови експорту у pREFORMAT.

Stoelting CPSpro Fusion UI 4 Stoelting CPSpro Fusion UI 3

CPSpro Fusion дозволяє здійснювати оцінку результатів випробування з використанням Системи об’єктивного скорингу (Objective Scoring System), яку було розроблено в Інституті поліграфу міністерства оборони США (Krapohl, 2002; Krapohl, McManus, 1999) на основі науково обґрунтованих критеріїв. В основі алгоритмів кількісної оцінки фізіологічних реакцій, які використовуються у CPSpro, лежать наукові дослідження, які понад 30 років проводили професори Давід Раскін (David C. Raskin) та Джон Кірхер (John C. Kircher). Доведено, що "критерії Юти" є найбільш ефективними серед методів об'єктивного визначення ймовірності неправдивості тестованої на поліграфі особи. Методи кількісної оцінки та алгоритми, що включені до програмного забезпечення CPSpro, є унікальними для психофізіологічної детекції брехні в цілому. Зараз не існує інших методів, які б забезпечували аналогічний рівень точності, мали б наукове обґрунтування і були опубліковані в рецензованих наукових виданнях світового рівня.